שנת שירות בשומר הצעיר

למעבר לדף המסלולים

שיתוף ועצמאות:

ערכי השיתוף והעצמאות הם שנים מהערכים המרכזיים בשנת שירות. חברי\ות הגרעינים והקבוצות יתנסו בחיי שיתוף משימתיים לפי העיקרון: החברים\ות שאיתם אני חי\ה הם אלו שאיתם אני קם\ה בבוקר למשימה משותפת. את הגרעין מלווים מדריכים\ות בוגרים\ות. לכל גרעין מוקדש יום בשבוע ללמידה משמעותית המודרכת על ידי המדריכים\ות, לעיצוב התרבות הגרעינית, לניהול משק הבית, לקבלת החלטות משותפות ולחיזוק הקשרים והחברויות בגרעין. כמו כן, כל גרעין אחראי בעצמו על ניהול התקציב של הגרעין, בישול ואחזקת הבית וכמובן התרבות וההווי החברתי בגרעין.

שינוי חברתי:

המשימה המרכזית בחוות ההכשרה היא חינוך הדור הבא. דרך החינוך ניתן לשנות את העולם! כל צוות של קומונרים/יות מוביל קן ואחראי על הקשר עם החניכים/ות, ההורים/ות וכל הגורמים העוטפים את הקן. חוץ מקבוצה והדרכה שבועית מובילים הקומונרים אירועי שיא, טיולים, סמינרים והפקות. כל הצוותים נפגשים אחת לשבוע ליום אזור בו מתקיימת הכשרה משימתית וחברתית שמטרתה נתינת כלים יחודיים בחינוך, עצמאות, חשיבה יצירתית והובלה.

המשכיות:

עם סיום פרק חוות ההכשרה מתגייסים/ות חברי וחברות שנת השירות אשר בחרו בכך לשירות צבאי במסלול הנח"ל במסגרת גרעין. מסלול הנח"ל הוא מסלול התנדבותי-חלוצי שאורכו 38 חודשים וייעודו משלב שמירה על ביטחונה הלאומי של המדינה יחד עם יצירה של חוסנה החברתי. חיילי הנח"ל משרתים בתפקידים קרביים בגדוד 50 ובגדוד המעורב קרקל (בנים ובנות יחד), בתפקידי פיקוד, חינוך והדרכה בתור מכ"יות מגל, מד"ניות ובתפקידים נוספים בחיל החינוך והנוער. כחלק מייעוד הנח"ל, חברי וחברות הגרעינים מבצעים את פרק המשימה הלאומית – שנה בה הגרעין חי יחד ופועל בחינוך בשכונות ובערים. לאחר פרק זה, חוזרים בני הגרעין לשירות קרבי של 8 חודשים במסגרת חטיבת הנח"ל.
עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.