"בקש שלום ורדפהו"

הועידה הארצית ה-24- בקש שלום ורדפהו, 2017, תשע"ז

הצומת של החברה הישראלית

השנה נציין 50 שנה למלחמת ששת הימים , אשר תוצאותיה מעצבות את חיינו עד היום . מאז מלחמה זו מדינת ישראל שולטת בגורלו של העם הפלסטיני. מציאות הסכסוך הישראלי- פלסטיני מקיפה את מכלול חיינו בין אם אנו חשים בזאת ובין אם לא. כחברה, אין לנו אפשרות להתעלם ממנה, עלינו להעמיק בנושא ולנקוט עמדה ערכית לגביו.

כל זמן שמתקיימת שליטה על חיי עם אחר, אופייה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית מצוי בסכנה. סכנה זו מובילה אותנו לצומת גורלי בו עלינו להכריע מה יהיה עתידה של המדינה. בעוד מדינת ישראל טרם הכריעה על דרכה, מתקיימת מדיניות שמוותרת על ערכי הדמוקרטיה. מדיניות זו סותרת באופן עמוק את תפיסת עולמנו ולכן אנו מסרבים להשלים איתה.

 

לא לנצח תאכל חרב

הסכסוך הישראלי פלסטיני מביא את שני צדדיו לכדי כאב, ייאוש ושכול. בנו כחברה, ובכל אחד ואחת מאיתנו כפרטים, מתקיים עימות בין שני קולות.

קול אחד מבטא תחושה שהסכסוך אינו פתיר, ולנצח נחיה על חרבנו. אנו מזהים קול זה כמונע מפחד, מנציח את העדר הפתרון ובכך מעצים את הייאוש.

אל מולו, ניצב קול שני המאמין כי פתרון הסכסוך הוא בר השגה. קול שער למציאות אבל בוחר לא להיכנע לייאוש אלא לשאוף לעתיד טוב יותר ולהעצים את התקווה בשני העמים. בעוד שהסכסוך נתפס כשייך לעולם המבוגרים, אנו כנוער נפגעים ממנו כל הזמן. כולנו מייחלים לסיומו אבל תחושות הייאוש, האדישות, הפחד והשנאה בחברה לעתים מובילות גם אותנו להרגיש שאין פתרון באופק..

מתוך הבנה כי לא ניתן להשלים עם המצב הקיים,אנחנו בוחרים לקדם את הקול הדורש מציאת פתרון לסכסוך. פתרון המאפשר לכל עם לממש את זכותו לריבונות ומאפשר למדינת ישראל להמשיך להיות יהודית ודמוקרטית. קול המאמין בשלום ובחתירה מתמדת אליו.

 

הופכים את השלום למציאות

מתוך האחריות שלנו כתנועה על החברה הישראלית,תנועת השומר הצעיר בוחרת להקשיב לקול המבקש שלום ולהשמיעו. כתנועה חינוכית תפקידנו ליצור שיח המאמין בשלום, שבמרכזו שוויון ערך האדם. תנועת הנוער היא המקום שלנו להוביל את השיח הזה. מפעולה בקן אל פעולה בחברה הישראלית..

אנחנו לא לבד בחתירה לפתרון הסכסוך, עלינו לפעול יחד עם שותפינו ולחבר עוד קהלים בחברה למאבק על השלום.

עלינו כתנועה להיות חוד החנית במאבק על אופיה ודמותה של מדינת ישראל לפי תפיסת עולמנו. אסור לנו להזניח את אחריותנו המוסרית ולכן זוהי חובתנו לפעול ללא הרף להגשמת חזון השלום.

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.