קייצת בשומר הצעיר - האלטרנטיבה לקיץ

תנועת השומר הצעיר תקיים, כבכל שנה, קייצות שוות-לכל-כיס בכל רחבי הארץ

22/05/2015 12:13 | Category:

ההערכות בתנועה לקראת הקייצות כבר בעיצומה. הקיץ יתקיימו, כמו בכל שנה, עשרות קייצות בנות שבוע עד שבועיים בכל קיני התנועה ברחבי הארץ. 
העלות הגבוהה של קייטנות הקיץ לילדים היא סוגייה בוערת עבור רובם המכריע של ההורים בארץ. יוקר המחייה הוא מנת חלקם של כולנו, מהמרכז ומהפריפריה, משכונות מבוססות ומוחלשות. קייצת בשומר הצעיר היא אלטרנטיבה בת-השגה עבור עבור הורים המחפשים פעילות חינוכית ומהנה עבור ילדיהם בחופש הגדול. הפעילות בקייצת מבוססת על כוח הדרכה צעיר ומתנדב, מתוך אמונה ברעיון נוער-מחנך-נוער כערך חינוכי רב-מעלה עבור החניכים והמדריכים הצעירים כאחד.

כתבה ששודרה במהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 10 בשבוע שעבר, על יוקר קייטנות הקיץ והאלטרנטיבות (מעבר לקישור בלחיצה על התמונה)

הקיץ עומדת לקחת על עצמה שכבת י"א  "החלוץ" - את ההדרכה  בפרויקט קייצות. 
הפרויקט ,המתקיים זו השנה העשירית, מאפשר את קיומן של קייצות השומר הצעיר בקנים ברחבי הארץ הממוקמים בשכונות הזקוקות לגיבוי בהדרכה. משתתפי הפרויקט יחולקו לקבוצות הדרכה ויישלחו לקייצות במקומות שונים בארץ, ידריכו במשך שבוע או שבועיים קבוצת ילדים ויתנסו בחיי קבוצה בקומונה- יחיו יחד, יודרכו כקבוצה ויבשלו לעצמם ארוחות. 
תלמידי שכבת י"א שאינם עדין חניכי התנועה, המעוניינים לקחת חלק בפרוייקט קייצות, מוזמנים לפנות במייל לכתובת rikuz.sh@gmail.com